Dermapen – odmładzanie przez nakłuwanie
Dermapen to urządzenie stosowane w medycynie estetycznej, pozwalające wykonywać zabiegi lecznicze i odmładzające na skórze twarzy i ciała. Dlaczego zabieg z użyciem Dermapen jest tak skuteczny? Jakich efektów można się spodziewać?
Czym jest Dermapen?
Dermapen to narzędzie, które wspomaga walkę ze zwiotczałą skórą twarzy i ciała, działając odmładzająco i regenerująco. Przy jego użyciu można wykonywać zabiegi na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, skórze głowy, pośladkach czy udach. Zasada działania jest bardzo prosta. Dermapen stanowi alternatywę dla zabiegów mezoterapii igłowej.
Mikronakłucia stosowane podczas zabiegu pozwalają na przenikanie pod powierzchnię skóry specjalnych mieszanek oraz powodują mechaniczne uszkadzanie naskórka, zmuszając go do silnej regeneracji, dając efekt złuszczający. Zabieg przyczyna się do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu, poprawiając jędrność, elastyczność i gęstość skóry. Jak wygląda zabieg? Jakich efektów można się spodziewać już po pierwszej wizycie?
Efekty i wskazania do zabiegu
Dermapen pomaga w walce z różnymi problemami skórnymi, do których można zaliczyć rozszerzone pory, zmarszczki płytkie i średnie, blizny, rozstępy, wypadanie włosów czy wysuszona i zwiotczała skóra.
Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej napięta, elastyczna, odżywiona i jędrna. Poprzez wprowadzanie substancji odżywczych do skóry przy pomocy pulsujących igieł, drobne zmarszczki, blizny i rozstępy są mniej widoczne, a faktura i koloryt skóry wyrównane. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na wykonywanie zabiegów nawet w trudno dostępnych obszarach, takich jak skóra wokół oczu i ust. Dermapen korzystnie wpływa na efektywność zabiegów kosmetycznych, pozwalając na zwiększenie stopnia przenikania substancji odżywczych w głąb skóry.
Dermapen to zabieg o działaniu trójfazowym. Pierwszym etapem jest stymulacja fibroblastów – mikrouszkodzenia skóry powodują wytworzenie się nowych włókien kolagenowych. W drugiej fazie powstają pozostałe rodzaje kolagenu, elastyna oraz proteoglikany, czyli glikoproteiny działające ochronnie na komórki skóry, wyraźnie podnosząc poziom nawilżenia tkanek. W ostatnim etapie zachodzą procesy, których efektem jest uelastycznienie i ujędrnienie skóry. Zabieg naturalnie podnosi zdolności organizmu do prawidłowej przebudowy tkanek i samoleczenia.
Jak wygląda zabieg krok po kroku?
Zabieg trwa zaledwie 30-45 minut. Poprzedzony jest konsultacją i wykluczeniem ewentualnych przeciwwskazań. W pierwszej kolejności osoba odpowiedzialna za zabieg nakłada na skórę krem znieczulający. W razie potrzeby kosmetyczka w trakcie zabiegu może zmienić głębokość mikronakłuć w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm.
Mimo głębokiego nakłuwania skóry, nie dochodzi do powstawania krwiaków –po zabiegu będzie jedynie zaczerwieniona, napięta, a także może się pojawić uczucie intensywnego ciepła w miejscu zabiegowym. Osoba przeprowadzająca zabieg może zalecić stosowanie specjalnych preparatów, które przynoszą ukojenie podrażnionej skórze. Po kilku dniach może pojawić się delikatne złuszczenie, jednak po tym czasie efekty terapii będą widoczne gołym okiem. Ważne jest, aby po zabiegu unikać słońca przez okres około 6 tygodni, stosując wysoką fotoprotekcję (najlepiej SPF50) oraz regularnie stosować kosmetyki nawilżające skórę, które dodatkowo przyspieszą proces regeneracji. Na ile zabiegów warto się zdecydować? Jest to oczywiście kwestia indywidualna i zależy od kondycji skóry. Pierwsze efekty są już widoczne po jednym zabiegu, jednak poleca się wykonać serię 2-5 zabiegów z zalecanymi przerwami.