Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia, także z miejsc trudno dostępnych. W naszej klinice dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do laserowej depilacji twarzy i ciała: laserem Vectus®.

Laser Vectus® - skuteczna depilacja laserowa

Depilacja laserowa to nie tylko metoda trwałego i bezpiecznego pozbycia się owłosienia, ale również sposób na wrastające włoski lub zapalenie mieszków włosowych. Jednym z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych zabiegów bezbolesnego usuwania owłosienia jest laser diodowy Vectus®. Dlaczego ta metoda zdobyła tak ogromną popularność na całym świecie?

 

Jak działa laser Vectus®?Deplacja laserowa Mokotów

Vectus® to medyczny laser diodowy o długości fali 810 nm, przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia. To jedyne urządzenie na świecie wyposażone w Skintel™, czyli inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Jego zasada działania jest bardzo prosta, a jednocześnie zaawansowana technologicznie. Przed zabiegiem depilacji laserowej do skóry pacjenta zostaje przyłożony czytnik, który określa poziom melaniny. Na tej podstawie system automatycznie dobiera odpowiednie parametry. Zastosowanie indywidualnych rozwiązań wyklucza ryzyko poparzenia, przekłada się na bezpieczeństwo i zapewnia bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Oprócz skuteczności, główną zaletą zastosowania lasera diodowego Vectus® jest bezbolesna depilacja. A wszystko dzięki głowicy z szafirowym szkłem, które wykazuje właściwości chłodzące.

Czym jeszcze różni się depilacja laserowa za pomocą urządzenia Vectus® od innych laserów? Przede wszystkim efektywnością i skróceniem czasu trwania zabiegu. Ma na to wpływ opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, światło lasera odbija się od skóry i powraca, co w znaczący sposób zwiększa skuteczność zabiegu. Impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach, skracając czas zabiegu nawet do kilku minut.

Zabieg krok po krokuDepilacja Laserowa na Mokotowie

W zależności od partii ciała, na której wykonany będzie zabieg, wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Laser Vectus® nie tylko bardzo dobrze radzi sobie z ciemnymi i grubymi włosami, ale również z jasnymi. Depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie z twarzy, szyi, karku, rąk, pleców, brzucha, bikini, pośladków i nóg.

Przed zabiegiem w salonie kosmetycznym wybrane partie ciała zostają ogolone. Następnie czytnik Skintel™ zostaje przyłożony do wybranej partii ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. System określa poziom melaniny i na podstawie odczytu ustala indywidualne parametry urządzenia. Głowica przykładana do skóry posiada właściwości chłodzące, zapewniając komfort pacjentowi. Sama depilacja przebiega w ekspresowym tempie. Urządzenie potrzebuje zaledwie kilku minut, by usunąć zbędne owłosienie z twarzy, natomiast na całych nogach i plecach do 30 minut.

Przed zabiegiem system komputerowy analizuje parametry skóry i włosa, czyli fototyp, grubość, barwę i gęstość owłosienia. Urządzenie nie tylko bada poziom melaniny przed zabiegiem, ale również w trakcie, na bieżąco dopasowując parametry, by zachować największą efektywność. Duży komfort zapewnia specjalny system Advanced Contact Cooling. Głowica chłodząca w trakcie trwania zabiegu obniża temperaturę skóry, dzięki czemu jest możliwość zastosowania wyższych parametrów. A większa energia stosowana w trakcie zabiegu oznacza jeszcze większą skuteczność.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Przed wykonaniem zabiegu można ogolić skórę, zostawiając mały obszar z owłosieniem w celu analizy koloru, gęstości i grubości włosów. Może to również wykonać specjalista w salonie kosmetycznym. Miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować mechanicznych metod depilacji czy wosku, a tydzień przed usuwaniem owłosienia nie powinno przeprowadzać się peelingów i innych metod oczyszczania lub złuszczania skóry.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Jest to całkowicie naturalna reakcja i może utrzymywać się od 2h do 24h. W czasie, kiedy skóra jest zaczerwieniona, nie należy stosować żadnych kosmetyków. Po zabiegu trzeba również unikać gorących kąpieli, pływania w basenie oraz sauny.

Miesiąc po zabiegu należy unikać opalania, a jeżeli musimy wystawić skórę na działanie promieni słonecznych, należy w miejscu poddanemu depilacji stosować kremy z wysokimi filtrami 50+. Zabiegi można wykonywać latem, jednak trzeba pamiętać o korzystaniu z filtrów UV.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Należy pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Zalicza się do nich ciąża, karmienie piersią, epilepsja, przerwana ciągłość naskórka, używanie samoopalacza, świeża opalenizna, terapia retinoidami, stosowanie ziół fotouczulających, cukrzyca, bielactwo, łuszczyca, bliznowce, rozrusznik serca, aktywne infekcje skórne, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi oraz świeże zabiegi chirurgiczne. Urządzenie Vectus® posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, nie wpływa niekorzystnie na organizm.

Efekty depilacji Vectus®

Pierwsze efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Dla osiągnięcia zadowalających rezultatów, zazwyczaj, zaleca się przeprowadzenie od 4 do 8 zabiegów w zależności od obszaru, w odpowiednich odstępach czasu. W przypadku depilacji okolic bikini oraz ramion wynosi 4-6 tygodnie, nóg i pleców 8-10 tygodni, a twarzy 4 tygodnie. Liczba zabiegów może różnić się  ze względu na indywidualny charakter skóry i owłosienia.

W przeciwieństwie do mniej zaawansowanych urządzeń, z pomocą których należy wykonać nawet kilkanaście zabiegów, laser Vectus® zapewnia trwałe usunięcie owłosienia podczas zaledwie kilku wizyt. Oznacza to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Dzięki najnowszym technologiom nie ma konieczności poddawania się bolesnym, czasochłonnym i mało skutecznym zabiegom, które często mają charakter jedynie doraźny.

 

Zapraszamy na zabiegi depilacji laserowej. 

 

Początek strony UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ