Każde dziecko wie, że witamina C wspomaga naszą odporność i chroni przed przeziębieniem. Magia tej witaminy na tym się jednak nie kończy. Zastanawiałyście się kiedyś, co odpowiada za młody i promienny wygląd gwiazd z pierwszych stron gazet? To nie tylko kwestia regularnych zabiegów i odpowiedniej diety i nawodnienia, ale właśnie zasługa kosmetyków z witaminą C. W dużej mierze to właśnie ona odpowiada za młody wygląd. Powinna więc znaleźć swoje stałe miejsce w naszej kosmetyczce.

Nie bez powodu witamina C jest określana mianem witaminy młodości. Kwas L-askorbinowy (in. wit. C) to jeden z najlepiej przebadanych składników kosmetycznych, o których działaniu wiemy najwięcej. Kosmetolodzy kochają witaminę C za co najmniej kilka rzeczy i o dziwo wcale walka z zimowym przeziębieniem nie stoi tutaj na pierwszym miejscu.

Po pierwsze, witamina C to efektywny i silny antyoksydant. Jako przeciwutleniacz hamuje działanie wolnych rodników, o których negatywnym wpływie na naszą skórę nie trzeba nikogo przekonywać. Witamina C dzięki zwalczaniu tych rodników zwiększa szanse na piękną i przede wszystkim młodą cerę. Nie trzeba kosmetyków z magicznych składników produkowanych w technologii NASA. Spróbujcie włączyć do codziennej pielęgnacji kosmetyki, których podstawę stanowi wit. C, a efekty zaskoczą Was szybciej niż myślicie.

Po drugie, witamina C to jeden z tych składników kosmetycznych, które najskuteczniej stymulują proces produkcji kolagenu. Wpływa ona więc wprost na jędrność i elastyczność skóry. Coraz popularniejsza wśród wielu z nas staje się suplementacja kolagenu, a okazuje się, że stymulować jego produkcję możemy właśnie dzięki stosowaniu kosmetyków z wit. C. To nie tylko skuteczniejszy pomysł na wzmocnienie jędrności skóry, lecz także z pewnością dużo tańszy.

Po trzecie, witaminę C powinna pokochać każda kobieta, która walczy z przebarwieniami, zmianami pigmentacyjnymi czy potrądzikowymi. Odpowiednio stosowana znacząco rozjaśnia te przebarwienia i minimalizuje widoczność zmian. Ponadto, łagodzi ona różnego rodzaju podrażnienia skóry, a przy tym działa przeciwzapalnie. To idealny „kompres” dla skóry naczynkowej. 

Regularnie dostarczaj swojej skórze witaminę C, a bardzo szybko Ci ona za to podziękuje. Będzie bardziej napięta, jędrna i promienna. Witamina C może okazać się bardzo skuteczną bronią w walce z poszarzałą i zmęczoną cerą. Efekt rozświetlenia? Nie potrzebujesz kosmicznych kosmetyków, wystarczy dobra, tradycyjna witamina C. Zaskoczona?

Oczywiście, tak samo jak w przypadku wszystkich innych zabiegów kosmetycznych, trzeba pamiętać o regularności. Wybór kosmetyku też musi być świadomy. Liczy się stężenie witaminy C, ale także różnorodność składu. Z naszej strony polecamy Wam serum, w którego skład wchodzą aż trzy formy witaminy C, co znacząco podnosi skuteczność kosmetyku.

Czasami to, co dobrze znane może okazać się dużo skuteczniejsze niż niewiarygodnie drogie nowości kosmetyczne. Czujecie się przekonane? Podejmijcie wyzwanie i wprowadźcie witaminę C do swoich codziennych kosmetycznych rytuałów, a być może całkiem niedługo i wasza cera będzie błyszczeć niczym te okładkowe twarze, których tak bardzo zazdrościmy naszym gwiazdom:)

Początek strony UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ